MIKRODERMABRAZJA


Mikrodermabrazja jest zabiegiem kontrolowanego, mechanicznego  złuszczania naskórka głowicą diamentową.

To ekskluzywna i nowoczesna technologia, która w swym działaniu wpływa na poprawę funkcjonowania skóry oraz pomaga radzić sobie z różnymi problemami skórnymi.

Jak wygląda zabieg?

W trakcie tego zabiegu wykorzystuje się głowicę diamentową, którą przesuwa się po skórze za pomocą metalowej końcówki pełniącej rolę „odkurzacza” zbierającego usunięty naskórek. Zabieg poprzedzony jest demakijażem i tonizacją twarzy, mechaniczne złuszczanie diamentową głowicą trwa około 30min, następnie zaleca się aplikację maski dobranej do potrzeb skóry. Skóra staje się gładka i wolna od zanieczyszczeń. Ponieważ mikrodermabrazja diamentowa jest metodą bezpyłową, nie pozostawia śladów proszku na skórze.

Mikrodermabrazja – dla kogo?

Wskazaniem do mikrodermabrazji jest starzenie skóry, fotostarzenie, zrogowacenia i prosaki, zagłębienia i nierówności skóry, zmarszczki, przetłuszczanie się skóry, blizny pourazowe, blizny po trądziku, rozszerzone pory, wiotkość skóry a także rozstępy. Zabieg mikrodermabrazji powoduje pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu.

Mikrodermabrazja znajduje swoje zastosowanie jako jedna z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka.

Czy zabieg mikrodermabrazji jest bezpieczny?

Porównując mikrodermabrazję do innych terapii, tj. peelingi chemiczne, dermabrazja czy laseroterapia, mikrodermabrazja jest działaniem kosmetycznym obarczonym najmniejszym ryzykiem powikłań. W przeciwieństwie do pozostałych zabiegów ryzyko powstania przebarwień i blizn jest znikome. Ponadto efekty kuracji widoczne są od razu.

W przypadku zabiegu mikrodermabrazji działania niepożądane zdarzają się niezwykle rzadko. Jeśli już wystąpią, ograniczają się do niewielkiego podrażnienia z uczuciem pieczenia, świądu, mrowienia. Zdarza się, że osoby o bardzo wrażliwej skórze skarżą się na krótko trwający rumień i nadwrażliwość skóry.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu Mikrodermabrazji

Przeciwskazaniem do zabiegu są wszelkiego rodzaju zakażenia skóry: wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Ponadto trądzik różowaty, nowotwory i znamiona skórne, naczyniaki jamiste, skłonność do powstawania blizn przerosłych oraz terapie sterydowe, retinoidowe oraz antybiotykowe.

Nie udowodniono szkodliwego wpływu mikrodermabrazji na przebieg ciąży, pozostaje też bez wpływu na menstruację.

 

CO NAS WYRÓŻNIA ?

DOŚWIADCZENIE – kosmetolodzy kilkuletnim doświadczeniem ponad 1000 wykonanych zabiegów mikrodermabrazji w Krakowie.

BEZPIECZEŃSTWO – doświadczenie naszych kosmetologów oraz najwyższa jakość produktów jest gwarancją bezpieczeństwa.

PROFESJONALIZM  – kosmetologia jest naszą pasją, dlatego stale poszerzamy swoja wiedze korzystając z dodatkowych szkoleń. Do każdej klientki podchodzimy indywidualnie, dlatego każdy zabieg jest idealnie dobrany do potrzeb i wymagań klienta.

JAKOŚĆ –  używamy jedynie najwyższej jakości produktów, renomowanych marek: Norel, Natinuel, AA Prestige, NANOmeso przeznaczonych do użytku profesjonalnego.