Peeling kawitacyjny


 

Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry. Zabieg wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji

 

Czym jest kawitacja?

Kawitacja jest zjawiskiem naukowym opierającym się na zmianie z formy skupienia ciekłego w gazowy poprzez minimalizowanie ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Właśnie dlatego na początku zabiegu nasza skóra musi być wilgotna. Wtedy w zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka.

 

Jakie są efekty peelingu kawitacyjnego?

Peeling usuwa z naskórka martwe komórki, pozwala na dokładne usunięcie sebum z porówd, latego dokładnie czyści skórę i hamuje rozmnażanie się bakterii. Wibracje usprawniają przepływ krwi i limfy, co zapewnia dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry. Zmiany zauważalne już po pierwszej wizycie to eliminacja wągrów i poprawa gospodarki wodnej skóry.
Zabieg peelingu kawitacyjnego wygładza i zmiękcza naskórek zwiększając penetrację substancji aktywnych w głąb skóry.
To metoda, która nadaje się do zastosowania również przy cerze wrażliwej.

 

Wskazania :

rozszerzone pory

skóra przetłuszczająca

skóra zmęczona słońcem i wymagająca regeneracji

trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy)

zaskórniki

 

Przeciwwskazania :

ciąża

choroby nowotworowe

metalowe implanty w ciele (np. rozrusznik serca)

ostry stan zapalny

zakrzepowe zapalenie żył

 

ZOBACZ NASZ CENNIK