Sauna na podczerwień


Dzięki podczerwieni i jonizacji powietrza organizm łatwiej przyswaja tlen, który poprawia ukrwienie i kolor skóry. W skutek lepszego krążenia krwi, skóra wydala zanieczyszczenia i martwe komórki – staje się jędrna i gładka. Ciepło podczerwieni rozszerza naczynia krwionośne, rozbija cząsteczki tłuszczu i przyspiesza krążenie co pozwala na osiąganie wspaniałych rezultatów w odchudzaniu i likwidacji cellulitu. Dzięki podczerwieni sauny wszystkie zabiegi stają się bardzo przyjemne i oprócz skutków upiększających, poprawiają naszą kondycję psychiczną i samopoczucie.

Najwygodniejsza sauna na świecie: wygodne łóżko, muzyka, TV – to znajdziesz tylko u nas.

Wpływ podczerwieni na organizm

Podczerwień wywołuje w tkance biologicznej przede wszystkim reakcje termiczne. W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i wywołuje pocenie się. Posiada właściwości biostymulacyjne i zdrowotne, stąd jej zastosowanie w przypadku bólów mięśniowych, leczenia kontuzji i stanów zapalnych oraz płytkich zaburzeń krążenia.

Z jej pomocą można leczyć takie schorzenia jak: choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia.
Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii.

Promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn, w tym, co szczególnie może zainteresować panie, z żelującej substancji składającej się z tłuszczu, wody i innych zbędnych substancji, lokalizujących się w fałdach pod skórą, czyli cellulitu.

Jak podczerwień działa na żywy organizm? W tkance biologicznej wywołuje przede wszystkim reakcje termiczne. W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i nasila pocenie się. Posiada właściwości biostymulacyjne i prozdrowotne.

Zastosowanie w lecznictwie

Promienie podczerwone zaczęto wykorzystywać na szerszą skalę (najpierw do celów medycznych). Najbardziej znanym zastosowaniem jest między innymi leczenie bólów mięśniowych, chorób stawowych, następstw kontuzji czy zwichnięć i zaburzeń krążenia w obrębie skóry. Z powodzeniem stosuje się promieniowanie podczerwone także w leczeniu wielu innych dolegliwości, np. bólów związanych z dyskopatią, po złamaniach, następstw zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych, menstruacją. Wykorzystuję się również w celu łagodzenia kurczy i napięć mięśniowych, szoku pourazowego. Z ich pomocą można leczyć takie schorzenia jak: niektóre choroby skóry, mięśni, rwę kulszową, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, bóle głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia. Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo ? naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii.

Podczerwień służy wyglądowi skóry

Podczerwień hamuje rozkład włókien kolagenowych i elastycznych, a nawet je stymuluje sprawiając, że skóra na dłużej zachowuje elastyczność, witalność i młody wygląd. Długie fale podczerwone niwelują również szorstkość, pozostawiając skórę gładką i miękką. Działanie promieni podczerwonych pomaga w uwolnieniu skóry od zanieczyszczeń i obumarłych komórek. Rezultat jest taki, że organizm łatwiej przyswaja tlen, poprawia się ukrwienie i kolor skory. Z wykorzystaniem ciepła podczerwieni możliwe jest otworzenie porów skóry, które nie funkcjonowały przez całe lata np. zatykane kosmetykami. Podczerwień jest unikalnym aktywatorem metabolizmu komórkowego, który opóźnia procesy starzenia stymulując mechanizmy odnowy komórkowej i wzmacniając dotlenienie komórek. Dzięki wprowadzeniu tym sposobem w mikrostruktury skóry zapasu odżywczych składników drobne zmarszczki i nierówności ulęgają spłyceniu. Efekty widać gołym okiem: mniej zmarszczek, jędrniejsza i lepiej nawilżona skóra oraz promienna cera. Terapia podczerwienią pomaga w leczeniu trądziku, łuszczycy, łupieżu, oparzeń i wszelkich pourazowych zmian skóry lub zranień. Blizny świeże i zastarzałe, nawet bliznowce, mogą być stopniowo zmiękczone. Oparzenia i inne rany, w tym cięte, goją się ze znacznie zredukowanym bliznowaceniem. Terapia podczerwienią jest stosowana na oddziałach oparzeniowych.

Co podczerwień robi dla sylwetki?

Efektem głębokiego ogrzewania promieniami podczerwonymi jest uwolnienie organizmu niepożądanych nadwyżek tłuszczu, związków toksycznych i wody, będących przyczyną tworzenia się tak zwanej „skórki pomarańczowej”. Ze względu na zdwojoną głębokość penetracji w głąb miejsc objętych cellulitem, połączona z 10-krotnie wzmożonym nagrzewaniem tych tkanek, terapia podczerwienią jest znacznie bardziej skuteczna, niż jakakolwiek konwencjonalna metoda. Korzystanie z podczerwieni działa pro zdrowotnie nie tylko na skórę, ale także wspomaga odchudzanie. Odchudzające działanie podczerwieni polega na tym, że ciepło wnika w głąb ciała od 4 do 6 cm i rozgrzewa organizm. Ciepło to, dzięki krwiobiegowi oraz krążeniu limfy, dociera także do głębiej położonych regionów ciała oraz do organów wewnętrznych. Działanie fal podczerwonych powoduje, że organizm łatwiej wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne, mobilizuje siły obronne naszego organizmu, wzmacnia układ immunologiczny. Pomaga również wiązać wolne rodniki powodując efektywne oczyszczanie organizmu, usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie cellulitu, w wyniku, czego skóra staje się jędrna i elastyczna.

ZOBACZ NASZ CENNIK